KATEGORİLER

Uşak Tabela ve Reklam

Uşak Tabela, kurumsal kimliği temsil eden, farklı alanlarda faaliyet gösteren marka ve firmaların tanınırlığı artırmak için önemli bir reklam yöntemidir. Tabela; Yönlendirmek, tanıtmak, bilgi vermek gibi amaçlar için, genellikle dış mekan ve kapalı yerlerde, belli kalıplar halinde monte edilerek kurulan platformlara tabela denir.

Uşakta Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabelalar, firmaların daha fazla kişi tarafından tanınması için tercih ettikleri en etkili reklam sektörüdür. Tabelaların hazırlandığı aşamasında firmanın tercihine uygun çeşitli malzemeler, ürünler  kullanılmaktadır.

 Uşak Tabelalar, müşteriye hitap edecek kitlesini göz önünde bulundurularak etkili bir tasarıma sahip olmalıdır. Bu nedenle de tabela alanında çok fazla çeşit bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; totem tabela,  pleksi tabela, kutu harf tabela çatı tabelası ve paslanmaz tabela gibi tabelalar’dır. Uşak Tabelalar firmanın isteğine göre ışıklı ve ışıksız olarak tasarlanıp üretilmektedir. Işıklı tabela özellikle geceleri dikkat çekmesi ile de daha fazla kitleye ulaşır ve şık görüntü elde eder. Dış mekanlarda, bina girişlerinde vs. birçok alanda kullanılabildiği gibi iç mekanlarda da ışıklı tabelalar tercih edilebilmektedir. Işıksız tabelalar da gün ışığında aktif reklam imkanı sunan, her alanda tercih edilebilen bir marka tanıtım seçeneğidir.

Uşak Reklam Tabela
Uşak Reklam Tabela

 

Bir tabela, kullanılacak amaca ve mekana göre istenilen boyutlarla, renklerde ve biçimde olabilir. Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir sektör haline gelmiştir. Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi çeşitli alanlarda kullanılan totem, billboard tarzı tabela alternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler. Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

Tabela Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar?

-İşletme sahibi tarafından tabela seçimi oldukça önemlidir. Çünkü tabelalar işletmeyi göstermelidir.

-Tabelanın dayanıklı ve uzun ömürlü bir malzemeden üretilmesi dikkat edilmelidir.

-Tabelanın boyutları oldukça dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır.

-Tabelanın işletmenin temasına uygun olarak tercih edilmesi gerekmektedir.

-Tabelalar hedef kitleye yönelik oluşturulmalıdır.

Uşak Reklam konusunda faaliyeti nasıldır?

Türkiye sınırlarında birçok ilimiz gibi Uşak’ta reklam konusunda oldukça etkili bir rol oynamaktadır. Uşak reklam konusunda potansiyeli tesktil organize sanayi bölgesi, karma organize sanayi bölgesi, İsmetpaşa caddesi, festiva avm ve son zamanlarda toki bölgesinden oldukça talep görmektedir. Uşak reklam konusunda ağırlık bir iş kolu ile talep görmemektedir. Yani buda demek oluyorki reklam konusunda karışık taleplerle karşılaşılmaktadır. Tekstil organize sanayi bölgesi olarak adlandırılan bölgede daha çok battaniye föyleri, iplik kartelası gibi taleplerle karşılaşılırken, deri organize sanayi bölgesinde deri kartela baskısı ve basılı broşür kartvizit gibi talepler olmaktadır. Uşak reklam konusunda talep görmesine karşın nüfus bakımından potansiyel düşüklüğünün dezafantajınıda yaşamaktadır.

Uşak Tabela ve Reklam Konusunda Başka Hangi Talepler ile Karşılaşmaktadır?

  • Uşak ili ve çevresinde firmaların talepleri doğrultusunda;
  • Cam yazıları
  • İş güvenliği levhaları
  • araç sticker yazıları
  • kampanya brandaları
  • pleksi kapı isimlikleri
  • Kiralık ve satılık vinil brandalar
  • Dubalar
  • Menüler
  • Organizasyonlarda kullanılan karşılama panoları

gibi daha birçok taleplerle karşılaşılabilen bir potansiyele sahiptir. Uşak aynı zamanda tarhana ve kilimi ile meşhur bir şehirdir. Bu nedenle bu bölgedeki tarhana üreticilerinin baskılı tarhana kesesi ve kalın gramaj kraf veya kuşe kağıt yapılış talimatı gibi taleplerde bulunmaktadır. Kilim gibi üretimler için ise japon akmaz dediğimiz etiketlerden talep edilmektedir. Şu hani kıyafetlerimizin iç tarafında olurda bizi kaşındırır sinir eder ya hıh işte tam olarak o. Uşak’ın en meşhur kalabalık alışveriş caddesi İsmetpaşa caddesidir ve bu cadde üzerinde franchising firmalarda dahil olmak üzere önde gelen bir çok mağaza bulunmaktar. Bu mağaza ve firmalarında aylık veya 15 günlük olarak Uşak’ta tabela ve reklam ihtiyaçları bulunmaktadır. Günümüzde bir işletmenin bel kemiği sayılacak baskılı reklam ürünleri beraberinde baskılı promosyon ürünleri bir firmanın tanıtımı ve yükseliş sağlaması konusunda en önemli etkiye sahiptir. Doğru reklam ve beraberinde kaliteli baskılar yaptıran bir bir firma kesinlikle kazanç kapılarını aralar diyebiliriz.

Artas baskı merkezi olarak bizim de uşakta ürettiğimiz baskılı reklam ürünlerini incelemek için BURAYI tıklayınız.

Örnek bir tabela ve reklam atölyesi ile ilgili video izlemek için BURAYI tıklayınız.

Detaylı Bilgi için;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Reklam

 

 

14 Haziran 2022 Blog Yorum Yap , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.