KATEGORİLER

Uşak Promosyon

Promosyon kişinin, firmanın ve kurumun kendini tanıtmak ya da daha fazla kitleye ulaştırmak amacı ile logo veya isimlerinin basılı olduğu malzemeleri yaptırıp bu ürünleri hediye amaçlı dağıtmalıdır. Bu tanıtım bir nevi reklamcılık sektörüne giriyor.  Yabancı kökenli bir kelime ve Türkçe karşılığında ise “özendirmek” ifadesini görüyoruz.

Tanıtım fiyatları oldukça arttığı için firmalar uygun olduğu için bu yöntemlere başvurarak Promosyon olgusunu başlattılar. Düşük maliyetli ve reklam alanı geniş olan bu promosyon günümüzde hala devam edilmektedir. Kişiler ve kurumlar bu yolla kendilerine alıcılarını çekiyor.

Uşak Reklam Promosyon
Uşak Reklam Promosyon

Firmalar Hangi Ürün Grubunu Kullanıyor?

Firmalar kedi alanları ile ilgili ürünleri tercih etmekte ve üretimlerini onlarla tanıştıracak ürün gruplarını hediye etmek ister. Promosyon ürün grubu oldukça geniş bir şekilde ele alınır. Kalem, defter, saat, ajanda, powerbank, dosya, giyim, çanta, takvim, bloknot, bayrak, anahtarlık şapka, plaket, fener, termos, balon, bardak, flash bellek, ayna, çakı, kırtasiye seti, hesap makinesi gibi pek çok ürün müşterilere hem reklam yapmak hem de gönüllerini kazanıp, yeniden iş yapmak amacıyla dağıtılabilir.

Uşak Reklam Promosyon
Uşak Reklam Promosyon

 

Uşak Promosyon’un çeşitli amaçlarından söz edilir. Bunlardan bir gruplandırma şekli, Promosyon’un hitap ettiği gruplara yöneliktir. Buna göre genel amaçlar şunlardır.

– Satış gücüne destek olmak.
– Ürünün pazarlamasında aracı kuruluşların kabullenmesinin ve desteklerinin sağlanması.
– Tüketicilere ürünün satışının arttırılması Burada dikkatlice yapılan bir inceleme genel amaçların daha çok satışa yönelik olduğunu ortaya çıkaracaktır.

Detaylı Bilgi için;

https://tr.wikipedia.org/wiki/Promosyon

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.