KATEGORİLER

Uşak Baskı

Dijital Baskı

Dijital baskı, dijital ortamında hazırlanan tasarımların kullanım amacına göre farklılık gösteren çeşitli materyaller üzerine basılması tekniğidir. Diğer baskı yöntemlerine göre çok daha hızlı, pratik ve esnektir.

Uşak Reklam
Uşak Reklam Dijital Baskı

 

Uşak Dijital baskının bu kadar geniş alanlara yayılmasının sebebi ise pek çok avantaja sahip olmasıdır. Hızlı ve seri bir üretime imkan sağlaması Uşak dijital baskı avantajları arasında ilk sırada yer almaktadır. Sıradan matbaacılık baskılarına göre yarı yarıya zamandan tasarruf sağlaması, aynı anda pek çok kopya basılmasına olanak sunması ve baskılamalarda farklı materyaller kullanılabilmesi en büyük avantajları arasında yer almaktadır. Kaliteli ve net baskılı ürünler sunması sayesinde mükemmel bir sonuç oluşturan dijital baskı, bu özelliği sayesinde de günümüzde en çok tercih edilen baskı çeşidi olmaktadır.

Uşak Dijital baskı çeşitleri ise en genel anlamda;

-Branda,

-Afiş,

-Vinil,

-One way vision,

-Şeffaf folyo

-Cast folyo

Uv Baskı

Dijital baskı, mürekkebin kağıt üzerinde kuruması sonucu oluşan baskı türüdür,  UV baskı ise tamamen kendine has özellikleri olan bir baskı türüdür. Uşak  dijital baskı, sektörün gelişimi ile birlikte günümüzde daha teknolojik baskı seçeneklerinden birisi haline gelmiştir.

Uşak Reklam UV Baskı
Uşak Reklam UV Baskı

 

Özellikle son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza giren ve adını sıkça duyduğumuz UV baskı, pek çok alanda ve firma tarafından tercih edilen bir  dijital baskı türüdür. Hemen her sektörde ve üründe UV baskı tekniği kullanılabilir. Sağladığı pek çok avantaj sebebiyle de geleneksel baskı yöntemlerinden daha çok benimsenmiş bir baskı yöntemidir.

UV baskı veya ultraviyole baskının kendine özgü bir süreci vardır. Geleneksel solvent bazlı mürekkeplerin aksine UV baskıda, ultraviyole ışıklar yardımıyla özel UV mürekkepleri kullanılır. Solvent bazlı mürekkeplerde kağıt mürekkebi emerken, çözücüler havada buharlaşır. UV baskının geleneksel baskıya göre birçok avantajı bulunmaktadır. UV baskı, diğer baskı yöntemlerine göre daha dayanıklı ve kaliteli bir baskıdır. UV baskıda, mikro boyuttaki boya tanecikleri ürünü işler ve boyalarının ürün yüzeyine değdiği anda ultraviyole ışınlarıyla kurutularak baskı elde edilir. UV baskı sayesinde boyaların kuruma süresi 1 saniyenin altında gerçekleşir.

UV baskı, çok çeşitli kullanım alanı olması ve pek çok farklı yüzeye uygulanabilir olması sebebiyle tercih edilir. UV baskının kullanım alanları ise şöyle sıralanabilir:

-Cam yüzeyler

-Ahşap yüzeyler

-Taş & seramik yüzeyler

-Plexi yüzeyler

-Elektronik eşya yüzeyleri

-Etiket yüzeyi

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.