KATEGORİLER

Reklamcılık Hakkında İzlenmesi Gereken 10 Film

Artas Reklam Ajansı olarak işletmelerinizin reklamını yapmaya yarayacak, sizi rakiplerinizden sadece bir adım değil birkaç adım öne çıkartacak ürünler yapmaya devam ediyoruz. Reklam dubalarımız, el broşürlerimiz, vitrin etiketlerimiz ve daha nice reklam ürünleri Artas Reklam Ajansında mevcut. Biz bir reklam ajansı olarak sizin reklamınızı en doğru ve iyi şekilde yapmanın teminatını vermekle yetinmeyerek aynı zamanda reklamcılık hakkında merakı olanların mutlaka izlemesi gereken 10 filmi sizin için listelemeye karar verdik. Reklamcılık hakkında izlenmesi gereken 10 film ile sizi baş başa bırakıyoruz. Unutmayın, Artas Reklam Ajansı reklamınızı ve tanıtımınızı yapmaya yarayan ürünleriyle hep burada. Keyifli okumalar.

1.  Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler (Thank You For Smoking)

Listenin ilk sırasında reklam konusunda oldukça popüler olan kült filmlerden bir tanesi ‘Sigara İçtiğiniz İçin Teşekkürler’ yer alıyor.

Nick Naylor isimle ana karakter oldukça büyük bir sigara şirketinde sigara tüketicilerinin ve sigara tiryakisi olan kişilerin hakkını savunan bir sözcüdür. Pek de kolay olmayan bu işte özenle ve titiz bir şekilde çalışan Nick Naylor’ın herkesçe bilinen sigaranın zararlarına rağmen sigara şirketinin prestijini korumak zorundadır. 2005 yılında vizyona giren filmin yönetmen koltuğunda Jason Reitman oturmaktadır.

2. Joy

Küçüklüğünden itibaren hayal gücünü çok iyi şekilde kullanan Joy sürekli yeni icatlar üretmeye çalışan bir çocuk olmuştur. Aile içinde yaşamış olduğu zorluklara rağmen hayal gücünü ortaya koymaktan vazgeçmemiş ve bunun için çabalamıştır. Yarı biygrafik bir kurgusu olan Joy filmi  bize icat ettiği ‘Mucize Papas’ ile başarılı bir milyoner olan cesur, başarılı ve umut dolu bir hayata sahip olan Joy Mangano’nun hayatını konu edinmektedir.

2016 da vizyona giren Joy filminin David O. Russel yapmıştır.

3. 9,90 YTL (99 francs)

Dünyanın en ünlü reklam şirketlerinden bir tanesinde çalışmakta olan Octave insanların ne isteyeceğine karar vermesinde önemli bir rolü olan işinde iyi bir reklamcıdır. İşini çok iyi yapmanın karşılığını bolca parayla alan Octave günlerini eğlenerek geçirmektedir. Bu süreç Octave’ın ajansındaki güzel bir kızla aşk yaşamasına kadar devam eder.  Octave’ın hayatında Sophie ile yaşadığı aşk ile birlikte onu heyecanlandıran büyük bir iş görüşmesi de vardır. İşini çok iyi bir şekilde yapan Octave beklenmedik bir şekilde kendi reklam kampanyasını sabote ederek içinde bulunduğu sisteme bir anda karşı gelmeye başlar.

4.JOBS (2013)

Jobs filmi dünya da oldukça popüler olan ve kendisinden sıkça bahsettiren Apple’ın kuruluşu ile bu ünlü markanın mimarı Steve Jobs’ın hayat hikâyesini konu ediniyor. Teknoloji devi olarak bildiğimiz Apple şirketinin kurucusu Steve Jobs’a Michael Fassbender’ın hayat verdiği filmin yönetmenliğini de Danny Boyle üstlenmiştir.

5. Umudunu Kaybetme – The Pursuit of Happyness (2006)

Umudunu kaybetme filminde yatırım yaptığı bir cihazla tüm hayatı olumsuz yönde değişen bir adamın hikâyesine tanıklık ediyoruz. İyi bir baba olmak için elinden gelen her şeyi yapan Chris Gardner, işi ve eşi söz konusu olduğunda çok da başarılı değildir. Yönetmenliğini  Gabriele Muccino’nın yaptığı filmde baba ve oğlun hikayesine şahitlik ediyoruz.

6. Çılgınlar – Crazy People (1990)

İşinde oldukça başarılı fakat bir o kadar da aksi olan metin yazarı Emory Leeson aynı zamanda bir reklam ajansında müdürdür. Emory Leeson aldığı radikal bir kararla reklam metinlerinde sadece gerçeği söylemeye karar verir. Bu konu ekip arkadaşları tarafından pek hoş karşılanmaz ve aklını yitirdiği düşünülür. Bu düşüncenin ardından Emory bir akıl hastanesine yatırılır. Bu noktadan sonra Emory için işler daha farklı bir boyut almıştır.

7. Sosyal Ağ – The Social Network (2010)

Tüm dünyada kullanıma sunulan Facebook’un kurucularından Marck Zuckerberg ve arkadaşlarının hikayesini konu edinen bu film size ilham konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Bu filmde Facebook’un kuruluş sürecine ve bu süreçteki zorluklara tanıklık ediyoruz.

8. Zirveye Giden Yol – The Ides Of March (2011)

Ohio eyaletinde oldukça çekişmeli bir şekilde geçen başkanlık seçimlerinde adaylar artık son aşamaya gelmiştir. Başkan Mike Morris’in bu seçimlerde en büyük yardımcısı kampanya basın sözcüsü Stephen Myers de işinde oldukça iyidir. İşini en iyi şekilde yapan Stephen bir süre sonra politik bir çekişme içerisine çekildiğini fark eder ve bu  noktada bir karar vermesi gerekir.

9. Bizim İşimiz Kriz – Our Brand is Crisis (2015)

Bir önceki filmin konusuna benzer bir filmden daha bahsetmek istiyorum. Bizim İşimiz Kriz filmi aynı isimli belgeselden uyarlanmış uzun metrajlı bir filmdir. İşinde oldukça iyi olan bir siyasi danışmana Bolivya başkanının yeniden seçimleri kazanması için bir iş veriliyor. Filmde bir siyasi danışmanının hikâyesine tanıklık ediyoruz.

10. Düzenbazlar Kulübü –  The Billionaire (2019)

Düzenbazlar kulübü girişimcilik ruhunuzu geliştirmek ya da ortaya çıkarmak için yardımcı olabilecek veya size ilham verecek bir filmdir. Filmde 80’lerin ortasında Baverly Hills’den zengin bir mirasyedi olan gencin hayatına tanıklık ediyorsunuz. Düzenbazla Kulubü filminin yönetmenliğini James Cox üstlenmiştir.

Artas reklam Ajansı olarak reklamcılık alanında ve girişimcilik alanında size ilham vermesini umduğumuz filmleri listeledik. Artas reklam ajansı olarak sizi rakiplerinizden bir adım daha öne çıkartacak ürünlerimize göz atmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.