KATEGORİLER

Kartvizit Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kartvizit Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Kartvizit kişilerin ve kurumların kendini tanıtmak amacıyla hazırlanmış küçük kartlardır. Kartvizitin üzerinde kişilerin veya kurumların tanıtıcı bilgileri yer alır. Kartvizitte yer alan bilgiler sayesinde iletişim sürdürülebilir hale geliyor. Kartvizitlerin baskısında genellikle ‘Bristol’ adı verilen özel bir kağıt türü kullanılmaktadır. Kartvizitte genellikle (şirket logosu-adı, kişinin adı-soyadı, kişinin unvanı/pozisyonu, sabit veya gsm numarası, kurumsal e-mail adresi, kurumsal web site adresi, adres) tüm bunlar kartvizitte olması gereken bilgilerdir. Kartvizitte sadelik önemlidir, sadece kurum logosu,kişinin adı ve soyadı ve unvanı yer alır. Kartvizit iletişimi sürdürülebilir. Kartvizit sayesinde kurum ile hedef kitle arasındaki bağ ve iletişim kurulmuş olur. Kurum olarak kartvizitiniz yok ise itibarınız zedelenir ve karşı tarafta güvensizlik algısı oluşur. Kartvizit ölçüleri genellikle 8,6 x 5,4 cm olur. Daha büyükleri cüzdan, cep vb. yerlere sığmayacağı için pek tercih edilmez. Tercihe göre kare 5x5cm gibi bir kartvizitte tercih konusu olabilir. Kartvizit yapar iken doğru zemin rengi, doğru yazı rengi, doğru font ve doğru yazı boyutu kullanılmalıdır. Kartvizit yaparken genelde (kuşe kağıt, Amerikan Bristol kağıt, japon Bristol kağıt, tual kağıt)kullanılır. Her ne kadar artık Dünyamız eskisine göre dijitalleşmiş olsada kartvizit ortaya çıkışından bu zamana kadar popülerliğini korumuş ve kağıt gramaj bakımından değişmiş olsa da tarzı aynı kalmıştır. Kartvizit kullanımı karşıdaki kişiye tüm iletişim ve sağladığınız hizmeti hızlı ve bir kerede vermenize olanak sağlar. Bu durum sizi kağıt kalem aramak yazmak yada taşıma derdinden de kurtarır. Günümüzde dijital kartvizitler çıkmaya başlamış olsada hala pratik ve etkili değillerdir. Kartvizit tasarlarken tasarım konusu firmayı yansıtması önemlidir. Okunaklı düz yazı fontları seçilmesi gerekir, ayrıca yazı fontu boyutunun doğru ayarlanması gerekir. Doğru ve düzenli bir yerleşim üzerinde ortalama 6 punto ile 12 punto aralığında olması uygundur. 6 puntodan daha düşük olan yazılar okunmaz yada okumada zorluk çekilir. Uluslararası bir kullanıma hitap eden bazı kartvizitler bir yüzü yabancı diğer yüzü türkçe olacak şekildede yapılabilir. Yerleşim düzeni yatay yazılarla kullanılabileceği gibi dikey olarak yazılar düzenli bir şekilde yerleştirilerekte kullanılabilir. Firma bilgileri bu yerleşime müsait olmalıdır.

 

 

Günümüzde kartvizitlerde metaryal çeşitleri nelerdir?

350gr. Mat kuşe üzeri renkli baskılı mat veya parlak selefonlu kartvizit

350gr. Fantezi tuale (dokulu kağıt) üzeri renkli baskılı kartvizit

350gr. Mat kuşe üzeri renkli baskı ipek dokulu selefonlu kartvizit

350+350 700gr. Kalın oval veya özel kesim kısmi laklı veya kısmi altın gümüş baskılı opsiyonları ile oluşturulan kartvizitler

350gr. Oval veya özel kesim kısmi laklı veya kısmi altın gümüş baskılı opsiyonları ile oluşturulan kartvizitler

350gr. Gofrajlı mat veya parlak selefonlu renkli baskılı kartvizitler

Şeffaf  + beyaz + laklı kartvizitler

300gr. Amerikan bristrol üzerine yapılan baskılar

350gr. Japon bristrol üzerine yapılan baskılar

Ortadan kırımlı katlamalı kartvizitler

kartvizit çeşitleri üzerindeki işçilik ve maliyetine göre fiyatları değişiklik göstermektedir. daha az işçikli kartvizitler oldukça uygun olurken daha çok işçikli olanlar çok daha pahalı olabilir.

Peki kartvizit neden önemlidir?

 Kartvizit günümüzde profesyonel bir izlenim yaratmak için seminer, etkinlik, fuar gibi alanlarda müşterilerin iletişim kurması için prfesyonel bşir etkiye sahiptir. Ayrıca kartvizit sonrasında hatırlanmanız içinde etkilir. Ayrıca etkili ve sıradışı bir kartvizitle karşı taraf için farkta yaratmanız mümkündür. Son zamanlarda günümüzde yaygınlaşan qr kod sayesindede artık kartvizitinize ekleterek dijitale kolayca aktarılmasına yardımcı olmuş olursunuz. Bir kartvizitin ayrıca en önemli avantajı ise küçük boyutları sayesinde taşıması kolaydır ve cebinizi cüzdanınızı yormaz, kolay ulaşırsınız. Günümüzde kartvizite Avukatlar, Terziler, Konfeksiyonlar, Manifaturacılar, Sarraflar v.b. ticaret ile uğraşanlar ayrıca bütün kurum ve dalları da ihtiyaç duyar.

 

Kartvizitte Hangi Bilgiler Bulunmalıdır?

Adı soyadı

Ünvanı

İş telefonu

Cep telefonu

Faks (günümüzde artık çok yaygın olmasa da)

Qr kod

Adres bilgileri

Web adresi

Mail adresi

Tranfer işemleri için kullanılacaksa Banka hesap bilgileri

Firma logosu

Kısa verdiği hizmetler

Kurumsal renklerini yaran çizgisi

Sosyal medya hesapları

Bulunması mümkündür.

Bu yazımızda bir firma neden kartvizit kullanmalı, faydaları ve çeşitleri hakkında sizlere bilgi sunmaya çalıştık. Sizde eğer prfesyonel bir kartvizit sahibi olmak istiyorsanız BURAYI tıklayarak artasreklam.com üzerinden uygun fiyatlarla siparişini oluşturabilirsiniz.

 

 

 

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.