KATEGORİLER

Kanvas Tablo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Evde, çalışma ortamında, gün içerisinde çok sık vakit geçirilen mekânlarda kişinin zevkini yansıtacak, mekânın havasını değiştirecek dekor amaçlı tablolar sıkça tercih edilmektedir. Bulunduğu ortamda farklı bir atmosfer oluşturacak ve estetik bir görüntü sağlayacak tablolara sahip olmak çok zor değil. Yeteneğinizi ve hayal gücünüzü kullanarak kendi dijital çiziminizi kanvas tablo baskı teknolojisi ile duvarınızda dekorasyon ögesi olarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kanvas tablo teknolojisi ile birlikte istediğiniz her görseli tablo haline getirebilmeniz mümkün.

Kaliteli kanvas tablolara sahip olabileceğiniz artasreklamajansı olarak bu yazımızda sizler için kanvas tablo hakkında bilmeniz gereken noktalardan bahsedeceğiz. Yazımızı okuduktan sonra kanvas tablo siparişi vermek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Evinizin, iş yerinizin ya da bulunduğunuz ortamın havasını değiştirmek, estetik bir görüntü sağlamak amacıyla kullanılan kanvas tabloları hazırlamak için hangi malzemeler kullanılmaktadır, gelin birlikte bakalım.

 

Kanvas Tablo Yapımında Kullanılan Malzemeler

  • Kaliteli Ahşap

Kanvas tablolarının ana ürününü kanvas kumaş (tuval bezi olarak da bilinmektedir), çerçeve ve tuval oluşturmaktadır. Tablonun genel hatlarını ortaya çıkarmak için kaliteli ahşap malzemeler kullanılmalıdır. Bu ahşap malzemeler kullanılarak kanvas tablo iskeleti oluşturulur. Ahşapların dayanıklı ve kaliteli olması tablo kullanım sürenizi de uzatmış olacaktır.

  • Kanvas Kumaş (Tuval Bezi)

Kanvas tablo iskeletinin ardından, kanvas kumaş kalitesi de oldukça önemlidir. Dilediğiniz görseli kaliteli bir şekilde basmak için kalın kanvas kumaş tercih edilmesi daha doğru olacaktır. Baskı aşamasında tercih edilmesi gereken Kanvas kumaş dijital baskı kullanımları için üretilmektedir. Kanavas kumaşlarda 400 gr açık beyaz ve %100 pamuk astar bulunması en önemli özelliklerinden bir tanesidir.

  • Boya

Temel parçaları bir araya getirdikten sonra sıra tablonuzu renklendirecek boyalara geliyor. Dekoratif kanvas tablolarınızın kalitesini ön plana çıkarmak için en önemli adımınız kaliteli boyalar kullanmak olacaktır. Kullanılan boyaların kalitesi tablonun değerini ve estetik duruşunu da belirleyecektir. Bu sebepten kalitesinden şüphe duymayacağınız boyalar kullanmanız en sağlıklısı olacaktır.

  • Baskı Makinası

Bir diğer aşamada ise dijital baskı yöntemini kullanabilmeniz için, bir baskı makinesine sahip olmanız gerekmektedir. Tüm bu aşamaların yanı sıra kullanacağınız baskı makinesinin de kalitesi oldukça önemlidir.

Gerekli malzemeler bir araya getirildikten sonra geriye sadece malzemeleri birleştirerek duvarınızı süsleyecek kanvas tabloyu yapmak kalıyor.

Malzemeleri temin ettikten sonra dijital baskı için ister kendinize ait bir dijital çizimi isterseniz bir sanat eserini ya da özel anılarınızı ölümsüzleştirmek istediğiniz bir fotoğrafınızı seçerek tablonuzun nasıl bir esinti oluşturacağına karar verebilirsiniz.

Duvarınızda olmasını istediğiniz görseli seçtikten sonra, baskısı yapılmış olan kalın kanvas kumaşını gergin olacak şekilde tablo iskeletine yerleştirmeniz gerekmektedir. Burada püf nokta kumaşın gergin olmasıdır. Kumaşı gergin olmasını sağlamak için gerdirme pensesi kullanabilir ve daha sonrada zımba yardımıyla kolayca sabitleyebilirsiniz.

Kanvas Tablolar Nasıl Temizlenmelidir?

Kanvas tablo temizlerken oldukça hassas olmak gerekmektedir. Tablolara zarar vermemek için temizlik sırasında doğru ürünleri tercih etmek gerekmektedir. Vernikli ya da verniksiz ayrımı yapılmaksızın az ıslatılmış bir bezle tablonun küçük bir alanı temizlenmeyi denenmelidir. Eğer zarar vermiyorsa bu şekilde temizlenebilir. Bunun yanında kuru bir bezle hafif hareketlerle tamizlemek daha sağlıklı ve doğru olacaktır.

Peki, Neden Kanvas Tablo Almalısınız?

Tüm bu evreleri masraflı ve zahmetli buluyorsanız istediğiniz görseli seçerek kolay bir şekilde ve uygun fiyata artas reklam ajansından kanvas tablo siparişi verebilirsiniz.Kanvas tablolarınıza estetik ve kişisel görseller seçerek duvarınızı renklendirebilir, size özel dekoratif bir ürün haline getirebilirsiniz. Kanvas tabloların kişiselleştirilebilir olması kullanılacak olan ortama özgün bir tasarım avantajı sunmaktadır.

Kişiler kanvas tablolar üzerinde kendi fotoğraflarını, çizimlerinin dijitale dönüştürülmüş halini, beğendikleri resim veya görselleri kullanabilirler. Kanvas tabloların geniş bir tercih skalası bulunmaktadır. Tabloda kullanılmak istenen görselden, nereden kullanılacağı, boyutu ve fiyatına bağlı olarak farklı çeşitler bulunmaktadır. Herkesin isteğine uygun tercih seçenekleri bulunmaktadır. Eviniz için kişisel fotoğraflarınız ya da evinizi daha modern hale getirecek modern sanata dair baskılar, iş yeriniz için çalışma motivasyonunuzu arttıracak, duvarlarınızı renkli hale getirecek kanvas tablo modelleri tercih edilebilir.

Restoran, kafe, ev ve iş yerleriniz için ya da  sevdiklerinize hediye etmek için uygun fiyata, kaliteli kanvas tablolar için buraya tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.