KATEGORİLER

Illüstrasyon Dünyasının Çizer Ustası İtalyan Sanatçı Marcello Barenghi!

Evet bu çizerin çizimlerinin gerçeklikle tek farkı boyutsuz olması desek abartı olmaz. Bu başarının şüphesiz büyük bir emeğin sonucu olduğunu sanatçının çizimlerinden anlayabiliriz. Sanatçımız birçok tekniği harmanlayıp “gözleri yakında kör olacak” diye söylenebileceğimiz veyahut konuşabiledceğimiz kadar detaylı çizimlerine ortalama 4-5 saat harcayabiliyor. Evet evet yanlış duymadınız 4-5 Saat gerçekten akıl almaz bir durum lakin harcadığı emeği ölçebilecek bir ölçeğin olmadığı şaşılası bir durum ve bu durumda kesinlikle hem fikiriz.

Sanatçımızın Hayatı İse Aşşağıdaki Gibi Devam Ediyor.

Sanatçımız 1969′da Milan’da doğdu ve Doğduğu şehirde “Umberto Boccioni” adlı uygulamalı sanatlar okulunda eğitim aldı, eğitiminin ardından Polytechnic Üniversitesinde Mimarlık eğitimi aldı. Ancak eğitim almadan bile etkileyici bir biçimde Leonardo Da Vinci’nin Mona Lisa isimli eserinin kopyasını çıkarttı.

Sanatı olgunlaşırken birçok sanatçıdan esinlendi ve bugünlerde ise Grafik Tasarımı ve illüstrasyonla uğraşıyor. Ayrıca illüstrasyon dışında karikatür ve yağlı boya çalışmaları da yapıyor, her bir eseriyle izleyenlerde büyük hayranlık uyandıran sanatçı yeteneğinin zirvesine ulaşmış desek abartı olmaz. Şaşılası bir durum diyebiliriz.

Yorum yaz

Yorum yapabilmek için buradan üye girişi yapınız.